Artolis – tkaniny ścienne


Duże możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni dają tkaniny techniczne artolis®. Pozwalają sprostać wymaganiom architektów i projektantów wnętrz. Te materiały o szerokości do 5 metrów bez spoin i szwów otwierają nowe możliwości w przygotowaniu atrakcyjnego wystroju.

Wyroby artolis® cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, bardzo dobrze sprawdzają się zarówno do montażu na ścianach. Pozwalają w praktyczny sposób zamaskować mało efektowne powierzchnie. Możliwe jest zastosowanie na materiałach dowolnych nadruków.Zastosowanie technologii cyfrowego druku umożliwia naniesienie dowolnej grafiki bądź napisu na materiał. Na powierzchni można umieścić indywidualne, ulubione zdjęcia (minimum 360 dpi ; 1/10 formatu) lub z kolekcji motywów i zdjęć dostępnych w ofercie artolis®. Ponadto nasza firma udostępnia bardzo zróżnicowaną i rozbudowaną kolekcję zdjęć, co jest zasługą prestiżowego partnerstwa z: Muzeum Drukarstwa i Tkaniny (MISE), a także z wszystkimi muzeami narodowymi , Louvre, Orsay, Wersal…

Rozwiązania marki artolis® dają możliwość zadruku na powierzchni o szerokości do 5 metrów. Brak szwów oraz spoin sprawia, że obraz rozkłada się równomiernie bez zagięć. Ciekawą propozycją jest wersja lumiere. Jest to materiał artolis® z nadrukiem, który jest podświetlony, co potęguje efekt wizualny.

Co należy wiedzieć o naszej ofercie?

 • Najwyższa jakość zdjęcia w mln kolorów – High Definition (HD) 720
 • DPI największa dostępna jakość (THD) 1200 DPI
 • Duży format do wykorzystania – 5 m szerokości i do 50 m długości
 • Studio graficzne na miejscu
 • Proces FOGRA ISO 12647 w celu uzyskania maksymalnego bezpieczeństwa

Szybka i łatwa instalacja w dwóch krokach

Prezentowane produkty spełniają wszystkie normy techniczne, a przy tym posiadają niezbędne certyfikaty. To oznacza, że mogą zostać zamontowane w niemal każdym pomieszczeniu. Montaż przebiega sprawnie.

Kolejne etapy

  I. Zamontowanie listew.
  II. Zamocowanie materiału Artolis za pomocą szpachli montażowej – Montaż produktu artolis® trwa kilka godzin i odbywa się w temperaturze pokojowej bez unieruchamiania pomieszczenia oraz utrudnień i zabrudzeń (pyłów i odpadów).
  III. Zamocowanie elementów technicznych – Elementy takie jak przełączniki, gniazdka, itd. integrują się bez problemu z systemem artolis®.Ściany wykonane w tej technologii charakteryzują się znakomitymi właściwościami akustycznymi i pochłaniają hałas zapewniając znacznie wyższy komfort użytkowanych pomieszczeń do pracy czy wypoczynku. Mogą być one również podświetlane wprowadzając delikatne, miękkie i przyjemne światło.

Tkaniny Artolis osiągają doskonałe parametry akustyczne przy bardzo małej grubości materiałów izolacyjnych

Przykład nr 1 : odsunięcie od ściany 50 mm, wypełnienie wolnej przestrzeni wełną mineralną. Klasyfikacja pochłaniania dźwięku : A lub B, αw między 0,85 a 1,0

Przykład 2 : odsunięcie od ściany 10 mm, wypełnienie wolne powierzchni tkaniną bawełnianą o gramaturze 600g/m2. Klasyfikacja pochłaniania dźwięku : D, αw pomiędzy 0,4 a 0,5Dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości możemy nanieść na tkaninę dowolną grafikę czy zdjęcie całkowicie personalizując wnętrze. Aby zaoszczędzić czas naszych klientów posiadamy również zbiór ponad 6 milionów wzorów między innymi z Musée de l’Impression sur Etoffes (Muzeum Druku i Tkanin) jak również możliwość reprodukcji dzieł sztuki pochodzących ze zbiorów Luwru, Muzeum Orsay czy Wersalu w dowolnych rozmiarach i kształtach odpowiadającym potrzebom danego projektu.