Artolis – tkaniny ścienne, techniczne


Duże możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni dają tkaniny techniczne Artolis Barrisol®. Pozwalają sprostać wymaganiom architektów i projektantów wnętrz. Te materiały o szerokości do 5 metrów bez spoin i szwów otwierają nowe możliwości w przygotowaniu atrakcyjnego wystroju.

Tkaniny techniczne Artolis Barrisol® cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, bardzo dobrze sprawdzają się do montażu na ścianach. Pozwalają w praktyczny sposób zamaskować mało efektowne powierzchnie i niemal całkowicie odmienić ich wygląd. Możliwe jest zastosowanie na materiałach dowolnych nadruków, by świetnie wpasowywały się one we wnętrze. Tkaniny Artolis dostępne są w kilku wersjach, co pozwala dopasować je do miejsca zastosowania oraz oczekiwań klienta pod względem wyciszenia.


Zastosowanie technologii cyfrowego druku umożliwia naniesienie dowolnej grafiki bądź napisu na techniczną tkaninę ścienną. Na powierzchni można umieścić indywidualne, ulubione zdjęcia (minimum 360 dpi ; 1/10 formatu) lub z kolekcji motywów i zdjęć dostępnych w ofercie Artolis Barrisol®. Ponadto nasza firma udostępnia bardzo zróżnicowaną i rozbudowaną kolekcję zdjęć, co jest zasługą prestiżowego partnerstwa z: Muzeum Drukarstwa i Tkaniny (MISE), a także z wszystkimi muzeami narodowymi, Louvre, Orsay, Wersal…

Rozwiązania marki Artolis Barrisol® dają możliwość zadruku na powierzchni o szerokości do 5 metrów. Brak szwów oraz spoin sprawia, że obraz rozkłada się równomiernie bez zagięć. Ciekawą propozycją jest wersja lumiere. Jest to materiał Artolis Barrisol® z nadrukiem, który jest podświetlony, co potęguje efekt wizualny.

Co należy wiedzieć o naszej ofercie?

  • Najwyższa jakość zdjęcia w mln kolorów – High Definition (HD) 720,
  • DPI największa dostępna jakość (THD) 1200 DPI,
  • Duży format do wykorzystania – 5 m szerokości i do 50 m długości,
  • Studio graficzne na miejscu,
  • Proces FOGRA ISO 12647 w celu uzyskania maksymalnego bezpieczeństwa.

Szybka i łatwa instalacja w dwóch krokach

Prezentowane produkty spełniają wszystkie normy techniczne, a przy tym posiadają niezbędne certyfikaty. To oznacza, że mogą zostać zamontowane w niemal każdym pomieszczeniu. Montaż przebiega sprawnie.

Kolejne etapy:

  1. Zamontowanie listew.
  2. Zamocowanie tkaniny na ściany za pomocą szpachli montażowej – Montaż produktu Artolis Barrisol® trwa kilka godzin i odbywa się w temperaturze pokojowej bez unieruchamiania pomieszczenia oraz utrudnień i zabrudzeń (pyłów i odpadów).
  3. Zamocowanie elementów technicznych – Elementy takie jak przełączniki, gniazdka, itd. integrują się bez problemu z systemem Artolis Barrisol®.

Ściany Artolis wykonane w tej technologii charakteryzują się znakomitymi właściwościami akustycznymi i pochłaniają hałas zapewniając znacznie wyższy komfort użytkowanych pomieszczeń do pracy czy wypoczynku. Mogą być one również podświetlane wprowadzając delikatne, miękkie i przyjemne światło.

Tkaniny techniczne Artolis Barrisol®. osiągają doskonałe parametry akustyczne przy bardzo małej grubości materiałów izolacyjnych.

Przykład nr 1 : odsunięcie od ściany 50 mm, wypełnienie wolnej przestrzeni wełną mineralną. Klasyfikacja pochłaniania dźwięku : A lub B, αw między 0,85 a 1,0.

Przykład 2 : odsunięcie od ściany 10 mm, wypełnienie wolnej powierzchni tkaniną bawełnianą o gramaturze 600g/m2. Klasyfikacja pochłaniania dźwięku : D, αw pomiędzy 0,4 a 0,5.


Dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości możemy nanieść na ścienną tkaninę techniczną dowolną grafikę czy zdjęcie całkowicie personalizując wnętrze. Aby zaoszczędzić czas naszych Klientów posiadamy również zbiór ponad 6 milionów wzorów między innymi z Musée de l’Impression sur Etoffes (Muzeum Druku i Tkanin) jak również możliwość reprodukcji dzieł sztuki pochodzących ze zbiorów Luwru, Muzeum Orsay czy Wersalu w dowolnych rozmiarach i kształtach odpowiadających potrzebom danego projektu.