Mirror – lekkie i bezpieczne lustra


Marka Barrisol jako lider w projektowaniu ścian i sufitów napinanych opracowała nowy model produktu – MIRROR. Charakterystyczną jego cechą jest wygląd imitujący kryształowe lustro. Producent proponuje także w tym modelu kilka wariantów kolorystycznych, przy zachowaniu efektu lśniącej tafli. W zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb można dobrać następujące kolory: Złoto, Srebro, Miedź, Czerń, Cyna.

Lustrzany sufit napinany można zamontować w specjalnych ramach samonośnych, które z kolei mogą przyjąć dowolny kształt – kwadratu, prostokąta, koła, trójkąta itp. Daje to ogromne możliwości kreacji. Dzięki temu zarówno ściany, jak i sufity mogą zyskać bardzo elegancki wygląd. Produkty posiadają więc funkcje dekoracyjne. Warto mieć na uwadze, że materiały posiadają atesty przeciwpożarowe i certyfikację A+.


Innowacja

Proponowane modele Barrisol Mirror® zaprojektowane zostały z możliwością wykorzystania na wolno stojących strukturach o różnych kształtach zarówno 2D, jak i 3D. Nadają przestrzeniom oryginalności poprzez bardzo efektowny, nietuzinkowy wygląd oraz możliwość dodatkowego zadrukowania i podświetlenia.

Akustyka

Rozwiązania Barrisol Mirror® można łączyć z systemem mikroperforacji Barrisol Acoustics®. Takie zestawienie pozwala osiągnąć większy komfort akustyczny, zarówno w miejscach publicznych, jak i prywatnych. Jednocześnie zachowany zostaje bardzo efektowny wygląd. Produkt dostępny jest też w płytkach o wymiarach 60×60 cm. Takie rozwiązanie sprawia, że montaż na suficie bądź na ścianie jest prostszy i szybszy.


srebrny polerowany

BHMS 1
MIRROR® Srebrny polerowany

złoty polerowany

BHMG 1
MIRROR® Złoty polerowany

miedziany strukturyzowany

BHMC 1
MIRROR® Miedziany strukturyzowany

czarny polerowany

BHMN 1
MIRROR® Czarny polerowany

cynowy strukturyzowany

BHME 1
MIRROR® Cynowy strukturyzowany

miedziany polerowany

BHMC 2
MIRROR® Miedziany polerowany


Materiały Mirror są również zgodne z deklaracją CE, posiadają klasyfikację ogniową Bs2-d0 i klasyfikację emisji szkodliwych lotnych związków organicznych na najwyższym poziomie A+ spełniając tym samym wszelkie normy do szerokiego stosowania w obiektach publicznych. Lustra Barrisol są wykonane z wysoce refleksyjnej folii metalizowanej, które nie ulega potłuczeniu i roztrzaskaniu w przypadku upadku, co podnosi bezpieczeństwo stosowania takiego rozwiązania.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykonania mikroperforacji na materiale Mirror. W takim przypadku uzyskuje on w zależności od zastosowanego wypełnienia pochłaniającego współczynnik αw od 0,5 do 0,8. Akustyczne lustro to bardzo unikalny produkt, który wcześniej nie był dostępny na rynku.